סקירת מאקרו שבועית 23.6.19

שבוע טוב,

המניות שברו שיאים חדשים בגלל שתי סיבות עיקריות:

- צפי להורדת ריבית

- ירידת המתיחות בנוגע למלחמת הסחר.

 

ארצות הברית:

- ריבית – אכן כמו שכתבתי, הפד השאיר דלת פתוחה להורדת ריבית לפחות בפעימה אחת ויש הצופים להורדה בקצב גדול יותר.

- קליפורניה, מדינת הזהב בארצות הברית – הציגה דוחות תעסוקה חזקים ביותר ורמת האבטלה ירדה ל4.2%. קליפורניה משקפת המשך מגמה בארצות הברית.

- מלחמת הסחר – מפגש G20 החל ונשיא סין ונשיא ארצות הברית אמורים להיפגש. השווקים צפויים להיות קשובים ובמתיחות לכול הודעה אשר תצא. אינני צופה כי המדינות יחתמו על הסכם כלשהו עוד השבוע אך אני צופה כי המדינות יעשו הכול על מנת להוריד את המתח.

 

 

בעולם:

- איחוד אירופה – יור' ה-ECB הודיע כי הבנק יהיה מוכן לעשות שוב תכניות הקלה ותמיכה בשווקים. אין דבר מפתיע בזה אך עיתוי התכנית כנראה קרוב ממה שחשבנו – לפני סיום הכהונה של היור' הנוכחי. קרי, הורדה נוספת של הריבית ב10 נק' בסיס ל  0.5%- בחודשים הקרובים והורדה נוספת של 0.1% עד דצמבר. בעבר כתבתי רבות על כך כי לבנק האירופאי אין מקור כספי לצורך קניה של נכסים, מהבנקים וגופים אחרים כפי שעשה בעבר ולכן יש ערפל די גדול בנוגע ליכולות של הבנק לבצע רכישות.

- בריטניה – הבנק המרכזי השאיר את הריבית ברמה הנוכחי ואף ציין כי עלו הסיכונים במשק הבריטי. לפי הבנק המרכזי עלו הסיכויים ליציאה מהאיחוד ללא אישור ומצב זה יקשה מאד על הבנק לעלות ריבית בטווח הארוך.

 

בברכה,

אסף חובב

סמנכ"ל שיווק פריוריטי קרנות גידור וניהול נכסים

מנהל השקעות

מס' רישיון 11050

הכותב הינו בעל רישיון לניהול תיקים והשקעות ומתמחה בניהול הון אישי. ייתכן כי לכותב יש עניין אישי בנושא (ניירות ונכסים פיננסים). הייעוץ ו/או כתבה ו/או הבלוג לא מהווה תחליף ליעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם. המידע הינה לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליה לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא וכן אין לראות בה תחליף לייעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או מתן שירות פיננסי בכל נושא אחר.