סקירה שבועית 14.7.19

שבוע טוב,

בשבועות האחרונים כתבתי רבות על כך שנראה שיאים חדשים באפיקי המניות. רבים (לקוחות ויועצים) שואלים אותי "האם זה הזמן המתאים להיכנס כאשר הכול בשיא?"

מעבר לתשובה ה"רגילה" (והכי נכונה) שתמיד נכון להיכנס שאלה איזה טווח זמן? ישנה תשובה נוספת – השווקים תמיד אמורים לתת למשקיע אפשרויות רחבות יותר וגם תשואה שכן במידה והבורסה לא מאפשרת אזי אין מה לעשות שם גם למוסדיים (קרנות הפנסיה וגמל וגם לפרט).  

 

ארצות הברית:

- בעדותו של יור' הפד בקונגרס האמריקאי, לא פסל את הערכות האנליסטים כי ישנה אפשרות להורדת ריבית כבר בסוף חודש יולי, אגב ישנה אפשרות להורדה נוספת באוקטובר 2019. (ישפיע רבות על שווקים המניות ועל המטבע הדולרי בארץ ובעולם).

- אינפלציה של 0.3% לחודש יוני

- מדדי המניות המובילים בארצות הברית הגיעו לשיאים חדשים.

 

בעולם:

- בריטניה – למרות הבחירות ולמרות העובדה שאין הסכם יציאה מהאיחוד האירופאי, המשק הבריטי מראה חוזקה וגדילה.

- צמיחה מתונה נרשמה גם במדד הייצור לחודש מאי באיחוד האירופאי. כאשר בוחנים את הנתונים לעומק מגלים כי בגרמניה נרשמה עליה של 0.3%, צרפת 2.1% ואיטליה 0.9%

- מקסיקו – ריבית של 8.25% עם אינפלציה של 3.9%, ברזיל 6.5% עם רמת אינפלציה של 3.4% אך במידה והנתונים ימשיכו להיות לא טובים ישנה הסתברות להורדת ריבית.

 

ישראל

בנק ישראל נמצא כרגע במלכוד לא קטן, כאשר בעולם ישנה אוירה של הורדת ריבית, יתקשה מאד בנק ישראל לעלות ריבית. ביום שני יתפרסם מדד המחירים לצרכן במידה ולא תהיה הפתעה בנק ישראל ימתן את החלטתו.   

 

בברכה,

אסף חובב

סמנכ"ל שיווק פריוריטי קרנות גידור וניהול נכסים

מנהל השקעות

מס' רישיון 11050

הכותב הינו בעל רישיון לניהול תיקים והשקעות ומתמחה בניהול הון אישי. ייתכן כי לכותב יש עניין אישי בנושא (ניירות ונכסים פיננסים). הייעוץ ו/או כתבה ו/או הבלוג לא מהווה תחליף ליעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם. המידע הינה לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליה לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא וכן אין לראות בה תחליף לייעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או מתן שירות פיננסי בכל נושא אחר.