סקירה שבועית 8.9.19

שבוע טוב,

עברנו שבוע נוסף עם ציפיות לחדשות טובות לסיום מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין. אכן הצדדים הגיעו להסכמה לתאום פגישות באוקטובר בארצות הברית וזאת לאחר חוסר נכונות לבטל חלק מהמכסים החדשים.

כמו שכתבתי בעבר סין תעשה הכל על מנת להקל על השווקים ואכן הודיעו ביום שישי על הקלה נוספת בהלימת ההון של הבנקים בסין על מנת לתת אשראי לשוק המקומי.  

 

ארצות הברית:

- החשש מכניסה למיתון במשק האמריקאי נחלש מכמה סיבות: נוספו 130 אלף עובדים, נמוך מהצפי (170 אלף) אך עדיין כיוון חיובי. יו'ר הפד נאם ואמר כי הבנק המרכזי לא רואה מיתון באופק ושוק התעסוקה יציב וזאת למרות כל התנודתיות וחוסר היציבות בעולם. כנראה הורדת ריבית נוספת ב18 לחודש.

- מדד ה-ISM (יצור) ירד מתחת ל50 נקודות (פעם ראשונה מ2016).

- פגישה עם משלחת סינית נקבע לאוקטובר בוושינגטון.

- סופת ההוריקן תשפיע על מחירי הסחורות ועל חברות הביטוח.

 

 

בעולם:

סין – הקלה נוספת לבנקים המקומיים לצורך נתינת אשראי לחברות סיניות. ניתן להתחיל לרכוש בכמות מזערית מניות.

בריטניה – מצב גאופוליטי גועש, אפשרות לבחירות עוד השנה.

קנדה – הבנק המרכזי הודיע כי אין כל שינויי במדיניות המוניטרית כרגע. האינפלציה עומדת ביעד ומשק במיצוי הפוטנציאלי שלו.

 

ישראל:

נכון לעכשיו אין לנו הנהגה כלכלית ראויה ומקצועית (אגפים בתוך משרד האוצר לא מדברים אלו עם אלו) ושר אוצר שאמר השבוע כי 98% מהבקשות שלו לא מתבצעות (נגמר הכסף).

מדד תל אביב 90 עולה בחודש אוגוסט 2.33%, אינפלציה נמוכה מאד, צמיחה של 1% ברבעון השני, גרעון גדל (כאשר רמת האבטלה הכי נמוכה שנמדדה פה שנים).

לפי בנק ישראל הריבית תישאר כך תקופה ארוכה במיוחד כאשר הריביות יורדות בעולם וצפי להאטה בצמיחה העולמית. מי שחושב שישראל בניגוד למגמה לא תיכנס להאטה – טועה!

בנק ישראל יבין בשנה וחצי הקרובים כי אין ברירה לעשות צעד נוסף (הורדת ריבית או הזרקת כסף לשוק).

 

מה לעשות? אגרות חוב עם דרוג A ומעלה (אוהבי הסיכון ניתן לקחת גם BB), ניתן לעלות מח"מ. מניות טכנולוגיה (בכל אפיק טוב – ראו מדד ITEQ), נפט וגז, דיבידנדים בעולם  

עליות וירידות בשווקים זה חלק מהתנועה ולכן יש להיכנס לטווח ארוך ולכן חשיפה של עד 75-80% מהחשיפה הרצויה/מבוקשת.

 

 

 

אסף חובב

סמנכ"ל שיווק פריוריטי קרנות גידור וניהול נכסים

מנהל השקעות

מס' רישיון 11050

 

הכותב הינו בעל רישיון לניהול תיקים והשקעות ומתמחה בניהול הון אישי. ייתכן כי לכותב יש עניין אישי בנושא (ניירות ונכסים פיננסים). הייעוץ ו/או כתבה ו/או הבלוג לא מהווה תחליף ליעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם. המידע הינה לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליה לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא וכן אין לראות בה תחליף לייעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או מתן שירות פיננסי בכל נושא אחר.