סקירה שבועית 03.11.2019

שבוע טוב,

האפיק מנייתי בארצות הברית הגיע לשיאים חדשים במהלך סוף השבוע האחרון, אין ספק שמהלך שכזה ישפיע על המסחר בארץ. סביבת ריבית נמוכה וחיפוש אחר תשואה עלולים לפתח "בועות" לאורך זמן באפיקים ובחברות מסוימות. לכן נדרשת מקצוענות ומומחיות לפני קבלת החלטה במיוחד ב- "stock picking".

 

ארצות הברית:

- הבנק הפדרלי הוריד את הריבית פעם נוספת השנה והצהיר כי כרגע לא רואה צורך בהורדה נוספת.

- הסינים קיוו שלאחר הודעתם כי הסכם מלא עוד רחוק מסיום, המניות ירדו (בתקוה שזה ישפיע על טראמפ) אך נתונים חיוביים ביותר על שוק העבודה בארצות הברית "טרף" את כל הקלפים. המניות הגיעו לשיאים חדשים.

- 3.6% אבטלה – מדד טוב, ישנה עלייה בשכר השעתי בכ-0.2%. 

- בשבועות הקרובים העולם נכנס לתקופת קניות מקוונות (חגים, בלק-פריידי ועוד) אני מצפה כי החברות בתחום יספקו תמונה טובה לגבי הצרכן האמריקאי – זאת נדע רק במהלך דצמבר 2019.

בעולם:

- ערב הסעודית - אישרה הנפקה של ארמקו לפי שווי 1.8 טריליון דולר. הנפקה זו נעצרה מספר פעמים ויש לה חשיבות גבוהה ביותר לשוק האנרגיה העולמי.

- בריטניה  - לאור כל הניסיונות הכושלים להעביר הסכם "Brexit", בריטניה הולכת לבחירות "בזק" ב12.12.2019. אין ספק כי הדבר משפיע מאד על המטבע המקומי הפאונד.

 

נקודה למחשבה: אישית אני לא אוהב להשקיע בשווקים מתעוררים (מנטליות, שפה, שקיפות ועוד) אך עולה השאלה האם בסביבת ריבית שכזו ורצון להתקדם ולהתקרב במלחמת הסחר שבין ארצות הברית וסין. חשיפה של עד 4% מהתיק לשווקים מתעוררים יכולה לספק תרומה לתיק לאחר "שחיקה" באותם מדדים.

  

בברכה,

אסף חובב

סמנכ"ל שיווק פריוריטי קרנות גידור וניהול נכסים

מנהל השקעות

מס' רישיון 11050

http://www.priority.co.il/

הכותב הינו בעל רישיון לניהול תיקים והשקעות ומתמחה בניהול הון אישי. ייתכן כי לכותב יש עניין אישי בנושא (ניירות ונכסים פיננסים). הייעוץ ו/או כתבה ו/או הבלוג לא מהווה תחליף ליעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם. המידע הינה לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליה לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא וכן אין לראות בה תחליף לייעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או מתן שירות פיננסי בכל נושא אחר.