סקירה שבועית 01.12.19

בוקר טוב,

נכון להיום בבוקר נרשמה השנה עלייה של כ-20% בבלאק-פריידי לעומת 2018, תמונת מראה יפה מאד של הצרכן במיוחד האמריקאי.

 

ארצות הברית:

- המשך של מחירי דלק נמוכים ימשיכו לתמוך בצרכן האמריקאי ויראו המשך צמיחה ברבעון האחרון של השנה.

- הריבית למשכנתאות של 30 שנה ירדה ל3.97% והדבר גם לעלייה של 5% במיחזור משכנתאות.

- ה-VIX (מדד הפחד) מראה על רמת השונות הסטטיסטית עומד כיום על 12.7 – בהחלט נמוך וזאת למרות הגבהים במניות- נראה כי המשקיעים מרגישים בנוח בארצות הברית.

 

בעולם:

- איחוד אירופה – שעור האבטלה עומד היום על 7.5% כאשר מדד האבטלה בגרמניה הינו 5% ובאיטליה 9.7%. חשוב להבין כי האבטלה נמדדת רק כאשר האדם פונה ללשכה, כלומר אלו שהתייאשו לא נספרים. לכן ההנחה הרווחת כי האבטלה גבוהה יותר.

- בריטניה – לפי הסקרים אשר פורסמו לאחרונה נראה כי בוריס גו'נסון מוביל בצורה ניכרת. בנוסף, נראה כי בוריס יקבל את הרוב בפרלמנט שהוא דורש על מנת להעביר את ה-"ברקזיט".

- ברזיל – נתוני ה-GDP מראה על צמיחה של 1.5% נמוך בהרבה מ5% בשנת 2014.

 

נקודה למחשבה – כלכלה הינה תוצאה של מפגש אינטרסים בין מדינות, חברות וצרכן, כאשר להתנהגות הצרכן יש השפעה קריטית לכיוונה של הכלכלה. אין ספק כי הצרכן האמריקאי והישראלי מראים נכון לעכשיו עוצמה מסוימת. שווקי המניות בארצות הברית וישראל להערכתי יראו חוזקה מסוימת לעומת האחרים, יחד עם זאת בהחלט רצוי לשקול להגדיל חשיפה מסוימת לשווקים אחרים כגון סין שיתרמו בצורה רבה בעת הגעה להסכם סחר.    

 

 

בברכה,

אסף חובב

סמנכ"ל שיווק פריוריטי קרנות גידור וניהול נכסים

מנהל השקעות

מס' רישיון 11050

http://www.priority.co.il/

 

הכותב הינו בעל רישיון לניהול תיקים והשקעות ומתמחה בניהול הון אישי. ייתכן כי לכותב יש עניין אישי בנושא (ניירות ונכסים פיננסים). הייעוץ ו/או כתבה ו/או הבלוג לא מהווה תחליף ליעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם. המידע הינה לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליה לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא וכן אין לראות בה תחליף לייעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או מתן שירות פיננסי בכל נושא אחר.

P שמור על הסביבה, אנא אל תדפיס מסמך זה אם אינך זקוק לו מודפס