סקירה שבועית 15.12.2019

שלום ובוקר טוב,

במהלך סוף השבוע התבהרו מספר "אבני דרך" אשר משפיעים על רמות הסיכון בשוק העולמי.

בריטניה – השמרנים זכו ברוב הנדרש על מנת להעביר את הברקזיט, ובמלחמת הסחר עברנו את השלב הראשון בדרך להסכם.

VIX (מדד הפחד) אשר מראה את רמת השונות הסטטיסטית באופציות "מכר" עומד על כ-12.4% - בהחלט מראה כי הרבה מהחששות לה התממשו, נכון לעכשיו.

 

 

ארצות הברית:

- מכסים חדשים על סך 120B$ יהיו בגובה 7.5% ולא על 15%, סין הסכימה לבצע רכש נוסף (כנראה חקלאות) אך לא נאמר על כמה. להבנתי ארצות הברית וסין "משתוקקים" להראות צעדים חיוביים לשווקים על מנת לא לגרום לרעידות ולכן הציגו הסכם ראשוני שלדעתי לא יותר מאשר פול גז בניוטרל (פלצבו למשקיעים).

- הבנק הפדרלי השאיר את הריבית על כנה ונראה כי לא יקרה כל שינוי בריבית במהלך 2020. השארת הריבית ברמתה הנוכחי מאפשר לחברות ולמשקיעים לתכנן טוב יותר את השנה הקרובה (במיוחד אפיק הנדל"ן)

- הסכם NAFTA (הסכם סחר מדינות צפון אמריקה) סופי כנראה ייחתם בקרוב.

 

בעולם:

- בריטניה – השמרנים הגדילו את כוחם בפרלמנט ובכך ניתן יהיה לאשרר את הסכם הברקזיט ב31.1.2020.

- ECB – כריסטין לגארד ערכה את הישיבה הראשונה של הבנק המרכזי האירופאי, לא נראה כי יהיו שינויים במדיניות הבנק.

 

 

נקודה קטנה למחשבה: נראה כי הבחירות בבריטניה היו משאל עם שני לגבי היציאה מהאיחוד, תוצאות מראות כי האזרחים הבריטים מאשרים (שוב) את היציאה באופן מובהק ללא כל עוררין. במרבית מדינות המערב ניתן לשמוע קולות פוליטיים אשר דוחפים לכיוון של בדלנות כמשפט חז"ל "עניי עירך קודמים" והגלובליזציה משנה את פניה. כבר היום ניתן להיווכח שהרבה הנחות/עובדות של סחר עולמי חופשי כבר לא מתקיימות. 

 

בברכה,

 

 

בברכה,

אסף חובב

סמנכ"ל שיווק פריוריטי קרנות גידור וניהול נכסים

מנהל השקעות

מס' רישיון 11050

http://www.priority.co.il/

 

הכותב הינו בעל רישיון לניהול תיקים והשקעות ומתמחה בניהול הון אישי. ייתכן כי לכותב יש עניין אישי בנושא (ניירות ונכסים פיננסים). הייעוץ ו/או כתבה ו/או הבלוג לא מהווה תחליף ליעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם. המידע הינה לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליה לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא וכן אין לראות בה תחליף לייעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או מתן שירות פיננסי בכל נושא אחר.

P שמור על הסביבה, אנא אל תדפיס מסמך זה אם אינך זקוק לו מודפס