סקירה שבועית 19.01.2020

שלום ושבוע טוב,

 

אופטימיות רבה בשווקים גורמת להמשך עליות ומדד ה-VIX (הפחד) עומד כרגע רק על 12, בהחלט נמוך.

חברות החלו לדווח על תוצאות רבעון 4 של 2019 עד עכשיו, פרט לחברת אלקואה, ישנם סמנים חיוביים והכלכלה האמריקאית נראית איתנה.

שנת בחירות בארצות הברית ולנשיא דונלד טראמפ, יש עוד הרבה כלים ומהלכים באמתחתו, כגון: שלב שני של הסכם הסחר עם סין, הסכם סחר עם אירופה, תכנית הורדת מיסים נוספת בארצות הברית.

 

ארצות הברית:

- שלב ראשון בהסכם הסחר עם ארצות הברית נחתם, להערכתי השלב השני, מורכב הרבה יותר, האמריקאים דורשים שינוי חקיקה בנושא זכויות יוצרים (IP) וכרגע הסינים מנסים להתחמק מזה. השלב השני יגרום לתנודתיות בשווקים.

- מדד התחלות הבניה בארצות הברית עלה ב16.9% בחודש דצמבר, הנתון הגבוה ביותר מזה שנים.

- הבנק המרכזי תומך ברמת הנזילות. צעד זה נתפס כחיובי מאד (משקיעים וחברות) אך לדעתי מהלך שכזה לא ימשך לאורך תקופה, כאשר התמיכה תרד (עניין של זמן) התנודתיות תעלה ונראה ירידות בשווקים.

 

בעולם:

- אירופה: נציב הסחר האירופאי, פיל הוגן, אמר כי נערכו שיחות עם ארצות הברית להסכם סחר חדש וישנה אופטימיות רבה.

- בריטניה: ההסתברות להורדת ריבית בטווח הקרוב עלתה ל70%, בעקבות מספר נתונים מאקרו חלשים.

- טורקיה ודרום אמריקה: מדינות אלו הורידו ריבית במהלך השבוע.

- סין: על פי הנתונים הכלכלה יציבה וקצת אופטימיות נרשמה בקרב המשקיעים.

 

 

בברכה,

אסף חובב

סמנכ"ל שיווק פריוריטי קרנות גידור וניהול נכסים

מנהל השקעות

מס' רישיון 11050

http://www.priority.co.il/

 

הכותב הינו בעל רישיון לניהול תיקים והשקעות ומתמחה בניהול הון אישי. ייתכן כי לכותב יש עניין אישי בנושא (ניירות ונכסים פיננסים). הייעוץ ו/או כתבה ו/או הבלוג לא מהווה תחליף ליעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם. המידע הינה לצורך אינפורמטיבי ו/או כללי בלבד ואין להסתמך עליה לביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא וכן אין לראות בה תחליף לייעוץ ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני ו/או מתן שירות פיננסי בכל נושא אחר.